śledź nas
duet fotografów ślubnych wrocław
fotograf ślubny wielkopolska

Poruszone Studio

kontakt@poruszone.pl

duet-fotografów-wielkopolska-dobre-ceny

Wszystko o naszej pracy przed, po i w trakcie ślubu.

Po co komu sesja narzeczeńska? Jak wygląda standardowy dzień ślubu? Kiedy zrobić sesję plenerową - w dniu ślubu, czy w innym terminie? Po jakim czasie oddajemy zdjęcia i w jaki sposób?

Zdjęcia dla par nad wodą

Przed ślubem

 

Ten wyczekiwany dzień, mimo że zwykle wydaje się być taki odległy, w końcu nadejdzie i okaże się, że czas narzeczeństwa bezpowrotnie minął nie wiedzieć kiedy.  Najlepiej zachować te piękne dni w rodzinnym albumie. Jeśli zostaną po nim fotografie z sesji narzeczeńskiej, będzie można wrócić do nich w każdej chwili.

Sesja narzeczeńska - lub inaczej sesja dla par - to świetna okazja do sprawdzenia fotografa ślubnego. Możecie przekonać się czy sposób naszej pracy Wam odpowiada i czy dobrze czujecie się przed naszym obiektywem.  Wiadomo, że łatwiej jest robić coś sprawdzonego, oswojonego, niż robić coś pierwszy raz w życiu na oczach publiczności. Dlatego warto poćwiczyć bywanie przed obiektywem. Efektem ubocznym takiej próby są zdjęcia do powieszenia w ramce, wklejenia do albumu i wrzucenia na Instagram. W dniu ślubu łatwiej wpuścić do domu  Adama i Magdę, których już znacie bo mieliście z nimi wspólną sesję zdjęciową. Możecie się rozluźnić się i zająć własnym ślubem, zamiast poznawać od zera fotografa i filmowca.

fotograf-ślubny-duet-dolny-śląsk-wrocław
reportaż-ślubny-fotograf-dobry-poznań

Dzień ślubu krok po kroku

 

W różnych miejscach Polski śluby odbywają się w różnych porach dnia, ale zawsze poprzedzają je wielkie przygotowania w domu. Każda  panna młoda szykuje makijaż i fryzurę, ubiera swoją wyśnioną białą suknię i welon. I właśnie od tego momentu zwykle zaczyna się reportaż ślubny.

 

Tylko, co z panem młodym? Przecież zakłada lśniące buty na swoje odświętne skarpety, garnitur i muchę. Te chwile również zasługują na uwiecznienie. Jeden fotograf nie może znaleźć się w dwóch miejscach jednocześnie, a dla nas to nie problem :)

Jesteśmy w dwóch miejscach jednocześnie, czy to nie ułatwia wszystkiego?

 

 

Towarzyszenie parom młodym w ich domach wraz z rodziną, to chwila na pokazanie ich naturalnego środowiska i relacji w rodzinie. Po latach z nostalgią można odtworzyć emocje tego dnia na nowo i odkrywać detale, które często umykają uwadze roztrzepanych nowożeńców.

 

Po wielkich przygotowaniach jest czas na błogosławieństwo, które jest chwilą zarezerwowaną dla najbliższych. Jest uroczyście i aż czuć emocje wiszące w powietrzu. Z pewnością można spodziewać się wówczas łez wzruszenia - na różnych frontach. Jeśli nie zostaniemy zaproszeni , uszanujemy to.

 

Droga do kościoła / urzędu - wychodzenie, wsiadanie, wysiadanie. Tylko tyle? W samochodzie jest chwila dla pary na bycie sam na sam, plus kierowca i może też fotograf? Jest to ostatni moment przed wielkim wydarzeniem, bez rodziny wokół. Ten dreszczyk emocji wart jest chociaż jednego zdjęcia.

 

Wielka chwila. Większość rodziców i par młodych ledwo pamięta, co działo się przed ołtarzem. Przychodzimy z pomocą. Mama młodej płacze ze wzruszenia, młody płacze ze śmiechu, świadek podaje chusteczki, a pani młoda w nerwach nie może wcisnąć obrączki na palec swojego męża. Skąd my to znamy. Z dwóch perspektyw wygląda to jeszcze zabawniej.

 

Wsiadanie, wysiadanie i najszczersza radość i wyraz ulgi na twarzach. Rozmowy w samochodzie: "pomyliliśmy obrączki...." - warte zapamiętania.

 

Powitanie pary młodej przez obsługę sali weselnej to obowiązkowy punkt programu imprezy, jednak nie może równać się z tym, jak robią to rodzice państwa młodych. Kolejne punkty - toast szampanem, tłuczenie kieliszków, sprzątanie stłuczonego szkła, życzenia i prezenty. Jest to klasyka każdego polskiego tradycyjnego wesela. Później następuje pierwszy taniec - w chmurach / w konfetti / laserach / grupowy / klasyczny / nowoczesny / tango / polonez / walc / belgijka - ile par młodych, tyle wersji- ważne są szczere chęci i uśmiech na ustach. Po tym oficjalnym otwarciu parkietu dla wszystkich, para młoda może odetchnąć. Jeszcze tylko krojenie tortu, podziękowania dla rodziców i oczepiny. Dużo tego, szczególnie, że zawsze są jakieś niespodzianki. Na szczęście my już wiemy, że trzeba spodziewać się niespodziewanego.

 

Dzień ślubu to jazda bez trzymanki, szczególnie kiedy robi się to pierwszy raz. Będąc blisko nowożeńców widzimy ich zmęczenie, kiedy adrenalina odpuszcza.  Jesteśmy bliscy stwierdzenia, że celebrowanie ślubu to ciężka praca! Niektórzy uważają, że wszystkie punkty programu muszą się odbyć. My jesteśmy za wolnym wyborem. Polecamy przyszłym parom młodym po pierwsze zrobić po swojemu, a po drugie dobrze się bawić, po trzecie nie przejmować się niewielkim odchyłem tortu od pionu. Przecież można inaczej niż wszyscy.

 

Jeśli zajrzycie do naszej galerii Historie, zobaczycie, że nasze zdjęcia w ciągu dnia w zależności od pory i miejsca są różne. Podczas ślubu staramy się nie przeszkadzać księdzu i parze, powstają statyczne i klasyczne kadry. Za to na sali tuż przed oczepinami, kiedy na parkiecie aż wrze i wszystko wiruje, zdjęcia są dynamiczne i pełne ruchu, radości. Taki reportaż staramy się stworzyć - prawdziwy, oddający emocje i nastrój chwili.

Po ślubie

 

Jest czas na sesję poślubną. Elegancki pan młody w garniturze i zjawiskowa pani młoda w pięknej sukni ślubnej, do tego makijaż, fryzury. Do tego niezwykłe, pełne magii miejsce. Przygotowanie do sesji, którego nie powstydziłby się profesjonalista. Tak sobie to wyobrażamy.

sesja-poślubna-fotograf-ślubny-kalisz

Pytanie tylko, kiedy zrobić sesję poślubną?

 

W innym dniu, czy może w trakcie wesela? Postaramy się ułatwić ten wybór. Sesja poślubna w trakcie wesela jest o wiele krótsza. Jest dosłownie moment, w którym nic nie ominie pary młodej, jest względnie jasno, a na ich twarzach nie widać jeszcze zmęczenia. Czasem ciężko wszystkie te elementy zgrać. Zaraz po ślubie para młoda ma w sobie coś niepowtarzalnego, widać ich szczęście, radość z perspektywy wspólnego życia i to przekłada się na zdjęcia. Z pewnością nie myślą wtedy o pracy i obowiązkach, co może przytrafić się innego dnia. Sesja zdjęciowa w innym terminie ma za to przewagę czasu i miejsca nad szybką sesją w okolicy sali weselnej. Kilka godzin zamiast kilkunastu minut i wyjątkowe miejsce - wycieczka w góry, do lasu, czy nad morze? Decyzję pozostawiamy młodym.

dobry-fotograf-studio-fotograficzne-na-ślub-łódź

Pół roku? Rok? Ze zgrozą słuchamy opowieści o tym, jak długo pary młode czekają na swoje zdjęcia. A przecież tak bardzo wszyscy ich wyczekują... Dlatego postanowiliśmy, że po każdej sesji i po każdym ślubie będziemy intensywnie pracować, aby ten czas skrócić do miesiąca.

 

30 dni

 

Tyle czasu dajemy sobie na obróbkę i przesłanie w formie cyfrowej gotowych zdjęć. Wszystkich. Lubimy wyzwania.

Zdjęcia wysyłamy w formie cyfrowej za pośrednictwem galerii internetowej, zabezpieczonej hasłem, w której można wybrać zdjęcia mające znaleźć się n.p. w albumach. Projektujemy też albumy, które możemy zamówić w wielu rozmiarach i oprawach.

duet-fotografów-konin-ślubny

Czujesz się przekonany? Masz więcej pytań? Chcesz umówić się na sesję?

Napisz do nas

23 kwietnia 2020